Orzech Columbia nagrodzony!

- W dzisiejszych czasach klienci mają trudny wybór. Wynika to z mnogości kierunków i tendencji. Stawia się na indywidualizację wnętrza i podkreślenie osobowości odbiorcy. Dozwolone jest tworzenie własnych kolaży mieszkalnych i łączenie różnych stylów - wyjaśnia szefowa designu Schattdecor AG Claudia Küchen.

-  Arena Design to miejsce prezentacji osiągnięć polskiego wzornictwa a także forum, na którym producenci spotykają się z projektantami - mówi Danuta Pawlik, Menedżer ds. marketingu Schattdecor Sp. z o.o.

Schattdecor od lat komunikuje swoją kompetencję trendową i wzorniczą na wystawach targowych, prezentacjach designu oraz w formie książek trendowych. Poprzez właściwe analizy różnych branż, z szczególnym uwzględnieniem branży meblarskiej, projektanci firmy budują adekwatny koncept. Ich praca polega na rozpoznaniu trendu i wzmocnieniu go poprzez właściwy dobór dekoru. W prezentacjach targowych Schattdecor istotna jest przede wszystkim kombinacja wrażeń optycznych oraz haptycznych zarówno w powierzchniach melaminowych jak i foliowych.

Nowy produkt w ofercie firmy – folia Smartfoil EVO to odpowiedź firmy na wymagania rynku w zakresie efektów synchronicznych oraz optyki mat-połysk. Podczas tegorocznych targów Arena Design 2015 w ramach konkursu Top Design Award Schattdecor zaprezentował Smartfoil Evo z wzorem Orzech Columbia.

Wzór nagrodzony został prestiżową nagrodą TOP DESIGN AWARD 2015 dla „dla doskonałego wzorniczo produktu, który spełnia światowe normy współczesnego wzornictwa przemysłowego pod względem innowacyjności, funkcjonalności, jakości wzorniczej.”

Ten delikatnie deskowany wzór wyróżnia się równomiernie rozłożonymi w ramach rysunku elementami paskowanymi oraz kwiatowymi. Delikatne sęki nadają mu naturalności. Doskonale prezentuje się zarówno na korpusach mebli jak i na frontach. Dekor zaprezentowano w ciekawy sposób na frezowanej płycie z dibodu i podświetlono po różnym kątem przy użyciu oświetlenia ledowego.

Wzornictwo Schattdecor można było również oglądać na wystawie DOM POLSKI by PE-P. Wystawa ta to nowa formuła szerszej prezentacji projektów, partnerów, projektantów i technik pracy programu edukacyjno-projektowego, organizowanego od 14 lat przez Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, pod kierownictwem Profesor Katarzyny Laskowskiej we współpracy z biznesem. Schattdecor związany jest z projektem od początku jego funkcjonowania.

- Koncepcja Programu Edukacyjno-Projektowego (PE-P) narodziła się jako alternatywna form kształcenia przyszłych projektantów, uzupełniająca proces edukacyjny o elementy praktycznej współpracy z przemysłem meblarskim. Program został zainicjowany w 2001 roku i od tego momentu funkcjonuje nieprzerwanie, przyciągając kolejnych studentów i partnerów biznesowych. Lata doświadczeń doprowadziły do współpracy rozszerzonej o projekty rynkowe i do komercjalizacji wyników badań. Możliwość przejścia przez proces rozwoju nowego produktu, praca w zespole interdyscyplinarnym, stały dostęp do know-how, kontakt z biznesem powodują, że PE-P jest w dalszym ciągu niezwykle atrakcyjnym doświadczeniem dla studentów UAP. Poszerzanie doświadczenia projektowego, rozwijanie umiejętności kreacyjnych w obwarowanym konkretnymi ograniczeniami środowisku technologicznym, nabywanie kompetencji społecznych w pracy z przedsiębiorstwami – to dalsze aspekty powodujące, że kolejne grupy studentów wybierają trudną pracę w ramach programu – Prof. Katarzyna Laskowska o Pracowni.

Wystawa DOM POLSKI by PE-P to wnętrza funkcjonalnego polskiego współczesnego domu obejmująca kuchnie, łazienki i przedpokoje oraz meble tapicerowane. W ramach 14 edycji PE- P zrealizowane zostały trzy projekty nowoczesnych kuchni, będące świeżym spojrzeniem młodych projektantów na tego typu przestrzeń: 1. Kuchnia studencka „Seieri” z hitem wzorniczym Schattdecor Dębem Sonoma na blatach i korpusach 2. Apartament nadmorski „Viento” z wzorem Canyon White Pine z kolekcji Schattdecor 3. Kuchnia dla małżeństwa 35 + „Linea” z jesionem Coimbra na frontach.

Schattdecor zaprezentował na wystawie również swoje podłogi Canyon Indian Oak oraz Dąb Barbera, a także nowości wzornicze w formie paneli ściennych: Dąb Yukon oraz Arabesk.

Obie wystawy są dowodem dużej kompetencji wzorniczej Schattdecor oraz ciągłej, gruntownej analizy otaczającej nas rzeczywistości.

17.02.2015