Program czwartek

CZWARTEK, 26 LISTOPADA 2015

9:30

Design thinking. Wykład inauguracyjny / Anna Wróblewska/ partner / szef Concordia Design Consulting

godz. 9:30, Sala D

Design thinking to metodologia pracy, która stawia człowieka w centrum zainteresowania. Daje prawo do popełniania błędów czyli eksperymentowania. Pomaga szukać rozwiązań zaspakajających potrzeby klienta oraz generujących niskie koszty. Jest procesem tworzenia nowych idei w zakresie rozwoju produktów, usług, komunikacji i strategii działania, dla którego liczy się rozwiązywanie problemów oraz „zdrowy rozsądek.”

 

 

11:00

Taras w wersji 2.0 – szybciej, taniej i ceramicznie oraz w 100% mrozoodpornie / Paulina Budzowska/ Cermag

godz. 11:00, Plaza I, 3 piętro

Innowacyjne pomysły na wykorzystanie pogrubionych płyt gresowych. Nowe możliwości zarówno w urządzaniu ogrodu, wnętrza a także tworzeniu szybkich stoisk targowych. Swoją uniwersalnością oraz łatwością montażu rozwiązuje wiele problemów projektowo-użytkowych, a coraz szerszy wybór wzorów i kolorów pozwala dopasować nawierzchnie tarasu czy wnętrza  do stylu otoczenia. Płytka w nowej odsłonie = nowe możliwości.

 

Jak zaprojektować praktyczną kuchnię – pomysły Blum i test z wykorzystaniem kombinezonu AGE EXPLORER / Piotr Pokrywiecki oraz Michał Mikołajczuk/  SAS & Blum

godz. 11:00, Board Room

W czasie wieloletnich badań potrzeb występujących podczas codziennej pracy w kuchni zdobyliśmy wiedzę, która pozwoliła stworzyć produkty dopasowane do wymagań użytkowników kuchni. AGE EXPLORER to kombinezon, który służy do symulacji ograniczeń ruchu wynikających choćby z naturalnego procesu starzenia. Osoba, która ma go na sobie może się przekonać, jak fizyczne ograniczenia wpływają na przebieg np. gotowania i rozpoznaje, jakie potrzeby się w tej sytuacji pojawiają.

 

Beton w architekturze – współczesne możliwości związane z budową betonu, aspekt dekoracyjny, termiczny, czasowy, kosztowy / Marta Bartkowiak/ Pozbruk

godz. 11:00, Galeria

Beton został doceniony w architekturze jako naturalny materiał, który daje ogromne możliwości budowlane. Podczas spotkania przedstawiony zostanie powstający właśnie w Poznaniu przy ul. Roosevelta 22 projekt pracowni architektonicznej światowej sławy MVRDV. Czy budynek nazywany roboczo Baltic Tower stanie się architektoniczną ikoną Poznania?

 

Zapach jako element projektowania wnętrz / Marta Siembab

godz. 11:00, Plaza V, 3 piętro

Niezwykłe spotkanie z prekursorką w dziedzinie wykorzystania zapachu w projektowaniu przestrzeni, Martą Siembab. Jaką rolę pełni zapach we wnętrzu. Jak wpływa na odbiorcę. Jak istotny jest zapach w odniesieniu do kwestii społecznych i interkulturowych. Jak zapach tworzy atmosferę miejsca. Jak podnieść wartość wnętrza działając na zmysły.

 

Prawo autorskie / Aleksandra Nowak-Gruca

godz. 11:00, Plaza IV, 3 piętro

O prawie autorskim w praktyce, na licznych przykładach z życia gospodarczego. Warsztaty mają na celu poszerzenie świadomości prawnej projektantów i architektów poprzez przedstawienie szans i zagrożeń związanych z ochroną własności intelektualnej w pracy projektowej. Od strony praktycznej zaprezentowane zostaną korzyści wynikające ze świadomego budowania strategii ochrony własności intelektualnej oraz zagrożenia, jakie powstają na styku projektowania i prawa.

 

 

11:30

Autorytet architekta / Agnieszka Woch-Juchacz

godz. 11:30, Plaza II, 3 piętro

Wykład oparty o case study i zagadnienia z tworzenia wizerunku, tożsamości, budowania i utrzymania autorytetu architekta w ramach realizacji projektu. Archetypy autorytetu i identyfikacja potrzeb. Techniki autoprezentacyjne wspomagające budowanie i utrzymanie autorytetu. Autorytet vs. benchmarking w pracy projektanta/architekta. Wpływ autorytetu na uzyskanie optymalnych relacji biznesowych.

 

Kryzys Twórczy / Beata Grudzińska

godz. 11:30, Plaza III, 3 piętro

Granice twórczego potencjału czy ludzkiej odporności? O tym, jakie są uwarunkowania pracy twórczej na „rynku klienta”. Pomiędzy wizją artystyczną a presją zamawiających. Jak zarządzać zadaniami. Stres i presja czasu jako źródła poczucia zmęczenia i wypalenia. Techniki i rozwiązania wspomagające twórczy potencjał. Case study.

 

Edukacja architektoniczna dzieci i młodzieży. Case Study. / mgr inż. arch. Cezary Czemplik

godz. 11:30, Sala D

Na podstawie warsztatów, projektów i przeprowadzonych zajęć Prezes Stowarzyszenia Wędrowni Architekci architekt Cezary Czemplik  przedstawi tezy i wnioski związane z kształceniem dzieci i młodzieży w dziedzinach związanych z architekturą i przestrzenią. Zaprezentuje możliwość współpracy ze szkołami, domami kultury. Powie o roli architektów i inicjatywach jakie powstają w całym kraju.

 

 

11:45

Mockup – wymyśl, przetestuj i wprowadź w życie/ Adam Nizio/ Polflor

godz. 11:45, Plaza I, 3 piętro

Geneza : Mock–up – czyli makieta, miejsce, w którym widzimy  jak sprawdzą się w rzeczywistości  wizje, pomysły,  idee, projekty. Firma Polflor opowie o działalności Mockup Office i przedstawi możliwości jakie daje korzystanie z tej przestrzeni architektom, projektantom i Inwestorom. Mockup Office to nowa przestrzeń w Warszawie, w której architekci, projektanci, klienci, inwestorzy mogą zobaczyć jak współpracują ze sobą konkretne rozwiązania –  produktowe, mebli, płytek dywanowych, wykładzin, tapet, kolorystyki ścian,  funkcji. Mockup Office to strefa testów, laboratorium, showroom, studio – miejsce, które się zmienia w zależności od potrzeb, trendów i nowych pomysłów na wnętrza biurowe.

 

Przestrzeń dla człowieka. Biuro, które pracuje razem z Tobą/ Katarzyna Andrzejczyk-Briks / Balma

godz. 11:45, Board Room

Biuro przestało być „maszyną do pracy”, anonimową przestrzenią pełną biurek i krzeseł. Dzisiaj oczekujemy miejsc zaprojektowanych w zgodzie z naszą osobowością, stylem działania i wiekiem. Miejsc pełnych kolorów i wielofunkcyjnych mebli, które mają w nowy sposób wspierać efektywność.
Jak wykorzystać inspiracje płynące z obszarów neuronauki, proksemiki, ergonomii i psychologii, by lepiej projektować przestrzeń sprzyjającą pracy?
Zapraszamy!

 

Jak projektować z aluminium? Autentyczne projektowanie po polsku / Anna Vonhausen - architekt i projektant, dyrektor kreatywny/ SITAG/ VANK

godz. 11:45, Galeria

Autentyczny design nie powiela, nie kopiuje tylko znajduje nowe rozwiązania. Powołując do życia nową polską markę VANK udowadniamy, że mamy w Polsce kompetencje do tego, aby wdrażać inteligentnie zaprojektowane przedmioty i wytwarzać precyzyjnie w nowoczesnych technologiach.

 

 

12:00

Nowe spojrzenie na ścianę - kerradeco/ Adam Smuniewski / VOX

godz. 12:00, Plaza IV, 3 piętro

Produkt stworzony dla wielbicieli designu, którzy cenią sobie wykorzystywanie najnowocześniejszych osiągnięć techniki i inżynierii procesowej. Nowa technologia zapewniająca nie tylko nieograniczone możliwości aranżacyjne, ale również podwyższone parametry techniczno-użytkowe. Jednocześnie najwyższa jakość druku cyfrowego, ciekawa struktura oraz wzornictwo nawiązujące do materiałów zgodnych z najnowszymi trendami dekoracji wnętrz. Nowe spojrzenie na ścianę,  która pozwala na szybką, łatwą i czystą metamorfozę każdego wnętrza. Nastawienie, które odwraca obecny światopogląd, że płytki, tapety i farby to jedyne możliwości wykończenia ściany.

 

 

12:15

Zmysł w projektowaniu – wykorzystanie wrażeń zmysłowych do zaprojektowania przestrzeni / Marta Siembab oraz Maciej Kawecki

godz. 12:15, Plaza V, 3 piętro

O najnowszych trendach związanych z emocjami i zmysłami. Jak projektować przestrzeń, by oddziaływała ona pozytywnie na podświadomość użytkownika? W jaki sposób wrażenia płynące ze zmysłów wpływają na postrzeganie przestrzeni. W jaki sposób sense branding wykorzystuje się na rynku nieruchomości.

 

 

12:30

Design w krainie czarów czyli przyspieszony kurs słuchania / Anna Bony oraz Magdalena Musiał/ Marmorin

godz. 12.30, Galeria

Wykład będzie dotyczył istoty projektowania dla bardzo wąskiego zakresu odbiorców i potrzeb. Projektowania, które wynika z ograniczeń, a nie możliwości. Projektowania gdzie trendy nie są istotne, a ważny aspekt stanowią emocje. Wreszcie projektowania ku radości dzieci i wygodzie dorosłych.

 

E-commerce – czyli jak wypromować swoją firmę w internecie / Maciej Syroczyński / VOX

godz. 12:30, Plaza I, 3 piętro

Możliwości promowania swoich produktów czy usług w sieci są dzisiaj nieograniczone, zarówno dla tych, którzy dysponują dużym jak i bardzo ograniczonym budżetem. Dowiedz się, jak dobrać najodpowiedniejsze formy reklamy w internecie i zmierz efektywność swoich działań.

 

Windykacja należności / Anna Bożek

godz. 12:30, Board Room

Prezentacja zestawu miękkich oraz twardych narzędzi windykacji dla architektów. Jak zapobiegać sytuacjom, w których kontrahent próbuje uniknąć zapłaty oraz co zrobić w przypadku, kiedy już do takiej sytuacji dojdzie. Podstawowe prawne mechanizmy i techniki prowadzenia skutecznej windykacji należności dla architektów.

 

 

12:45

Nowoczesna gastronomia w projektach / Lorien Group

godz. 12:45, Sala D

 

Trendy 15/16 we wzornictwie powierzchni meblowych / Anna Sternbauer / Schattdecor

godz. 12:45,  Plaza IV, 3 piętro

W jaki sposób głęboka potrzeba autentyczności i samoekspresji współczesnych odbiorców przekłada się na ich wybory konsumenckie? Jak międzynarodowa grupa projektantów odczytuje dzisiejsze trendy? Jakie będzie mieszkanie jutra? O Odpowiedzi znajdziecie w prezentacji Schattdecor.

 

 

 

14:30

E - commerce czyli jak wypromować swoją firmę w internecie / Maciej Syroczyński / VOX

godz. 14:30, Boardroom

Możliwości promowania swoich produktów czy usług w sieci są dzisiaj nieograniczone, zarówno dla tych, którzy dysponują dużym jak i bardzo ograniczonym budżetem. Dowiedz się, jak dobrać najodpowiedniejsze formy reklamy w internecie i zmierz efektywność swoich działań.

 

Autorytet architekta / Agnieszka Woch-Juchacz

godz. 14:30, Plaza II, 3 piętro

Wykład oparty o case study i zagadnienia z tworzenia wizerunku, tożsamości, budowania i utrzymania autorytetu architekta w ramach realizacji projektu. Archetypy autorytetu i identyfikacja potrzeb. Techniki autoprezentacyjne wspomagające budowanie i utrzymanie autorytetu. Autorytet vs. benchmarking w pracy projektanta/architekta. Wpływ autorytetu na uzyskanie optymalnych relacji biznesowych

 

 

14:45

Masowe a jednak osobiste jako jeden z głównych makrotrendów współczesnego przemysłu / Małgorzata Bernady / VOX

godz. 14:45, Sala D

O personalizacji produktów jako jednym z głównych trendów rozwojowych w szeroko pojętym przemyśle, poprzez modę, produkty osobiste i ekskluzywne auta. Temu trendowi ulega VOX z personalizowanymi meblami i drzwiami, których każdy używa na swój sposób. Użytkownik ze swoimi potrzebami jest w centrum zainteresowań i jest to punkt wyjścia do dalszych rozważań.

 

Przestrzeń dla człowieka. Biuro, które pracuje razem z Tobą/ Katarzyna Andrzejczyk – Briks / Balma

godz. 14:45, Board Room

Biuro przestało być „maszyną do pracy”, anonimową przestrzenią pełną biurek i krzeseł.
Dzisiaj oczekujemy miejsc zaprojektowanych w zgodzie z naszą osobowością, stylem działania i wiekiem. Miejsc pełnych kolorów i wielofunkcyjnych mebli, które mają w nowy sposób wspierać efektywność.
Jak wykorzystać inspiracje płynące z obszarów neuronauki, proksemiki, ergonomii i psychologii, by lepiej projektować przestrzeń sprzyjającą pracy?
Zapraszamy!

 

Jak projektować z aluminium? Autentyczne projektowanie po polsku / Anna Vonhausen - architekt i projektant, dyrektor kreatywny/ SITAGVANK

godz. 14:45, Galeria

Autentyczny design nie powiela, nie kopiuje tylko znajduje nowe rozwiązania. Powołując do życia nową polską markę VANK udowadniamy, że mamy w Polsce kompetencje do tego, aby wdrażać inteligentnie zaprojektowane przedmioty i wytwarzać precyzyjnie w nowoczesnych technologiach.

 

Elewacje we współczesnym budownictwieMarta BartkowiakPozbruk

godz. 14:45, Plaza I, 3 piętro

Czy zadajecie sobie czasami pytanie, jak ważną rolę odgrywa we współczesnym budownictwie elewacja? Marta Bartkowiak opowie Wam jakie zabiegi wykorzystują architekci w projektowaniu elewacji, tak aby stanowiła ona o odbiorze budynku, sposobie współgrania z otoczeniem i odpowiednio oddziaływała na obserwatora czy mieszkańca. Przedstawi współczesne rozwiązania architektoniczne, które powstały z wykorzystaniem betonu.

 

Zapach jako element projektowania wnętrz / Marta Siembab

godz. 14:45, Plaza V, 3 piętro

Niezwykłe spotkanie z prekursorką w dziedzinie wykorzystania zapachu w projektowaniu przestrzeni, Martą Siembab. Jaką rolę pełni zapach we wnętrzu. Jak wpływa na odbiorcę. Jak istotny jest zapach w odniesieniu do kwestii społecznych i interkulturowych. Jak zapach tworzy atmosferę miejsca. Jak podnieść wartość wnętrza działając na zmysły.

 

 

15:30

Mockup – wymyśl, przetestuj i wprowadź w życie/ Adam NizioPolflor

godz. 15:30, Sala D

Geneza : Mock–up – czyli makieta, miejsce, w którym widzimy  jak sprawdzą się w rzeczywistości  wizje, pomysły,  idee, projekty. Firma Polflor opowie o działalności Mockup Office i przedstawi możliwości jakie daje korzystanie z tej przestrzeni architektom, projektantom i Inwestorom. Mockup Office to nowa przestrzeń w Warszawie, w której architekci, projektanci, klienci, inwestorzy mogą zobaczyć jak współpracują ze sobą konkretne rozwiązania –  produktowe, mebli, płytek dywanowych, wykładzin, tapet, kolorystyki ścian,  funkcji. Mockup Office to strefa testów, laboratorium, showroom, studio – miejsce, które się zmienia w zależności od potrzeb, trendów i nowych pomysłów na wnętrza biurowe.

 

Taras w wersji 2.0 – szybciej, taniej i ceramicznie oraz w 100% mrozoodpornie / Paulina BudzowskaCermag

godz. 15:30, Galeria

Innowacyjne pomysły na wykorzystanie pogrubionych płyt gresowych. Nowe możliwości zarówno w urządzaniu ogrodu, wnętrza a także tworzeniu szybkich stoisk targowych. Swoją uniwersalnością oraz łatwością montażu rozwiązuje wiele problemów projektowo-użytkowych, a coraz szerszy wybór wzorów i kolorów pozwala dopasować nawierzchnie tarasu czy wnętrza  do stylu otoczenia. Płytka w nowej odsłonie = nowe możliwości.

 

Nowoczesna gastronomia w projektachLorien Group

Plaza IV, 3 piętro

 

Windykacja należnościAnna Bożek

godz. 15:30, Plaza I, 3 piętro

Prezentacja zestawu miękkich oraz twardych narzędzi windykacji dla architektów. Jak zapobiegać sytuacjom, w których kontrahent próbuje uniknąć zapłaty oraz co zrobić w przypadku, kiedy już do takiej sytuacji dojdzie. Podstawowe prawne mechanizmy i techniki prowadzenia skutecznej windykacji należności dla architektów.

 

 

16:00

Prawo autorskie / Aleksandra Nowak-Gruca

godz. 16:00, Board Room

O prawie autorskim w praktyce, na licznych przykładach z życia gospodarczego. Warsztaty mają na celu poszerzenie świadomości prawnej projektantów i architektów poprzez przedstawienie szans i zagrożeń związanych z ochroną własności intelektualnej w pracy projektowej. Od strony praktycznej zaprezentowane zostaną korzyści wynikające ze świadomego budowania strategii ochrony własności intelektualnej oraz zagrożenia, jakie powstają na styku projektowania i prawa.

 

Zmysł w projektowaniu – wykorzystanie wrażeń zmysłowych do zaprojektowania przestrzeni / Marta Siembab oraz Maciej Kawecki 

godz. 16:00, Plaza V, 3 piętro

O najnowszych trendach związanych z emocjami i zmysłami. Jak projektować przestrzeń, by oddziaływała ona pozytywnie na podświadomość użytkownika? W jaki sposób wrażenia płynące ze zmysłów wpływają na postrzeganie przestrzeni. W jaki sposób sense branding wykorzystuje się na rynku nieruchomości.

 

 

16:15

Sukces osiąga ten, kto się wyróżnia – wzornictwo cyfrowe Digital Visions by Schattdecor dla indywidualnych rozwiązań” / Anna Sternbauer, Schattdecor

godz. 16:15, Galeria

Szukasz pomysłu na ciekawe wnętrze? Daj się zainspirować wzornictwem cyfrowym made by Schattdecor. Kolekcja Digital Visions to doskonała oferta dla architektów i projektantów. Umożliwia tworzenie wnętrz bardzo indywidualnych oraz kształtowanie ich według najróżniejszych gustów.

 

Jak zaprojektować praktyczną kuchnię – pomysły Blum i test z wykorzystaniem kom- binezonu AGE EXPLORER / Piotr Pokrywiecki oraz Michał Mikołajczuk/ SAS & Blum

godz. 16:15, Sala D

W czasie wieloletnich badań potrzeb występujących podczas codziennej pracy w kuchni zdobyliśmy wiedzę, która pozwoliła stworzyć produkty dopasowane do wymagań użytkowników kuchni. AGE EXPLORER to kombinezon, który służy do symulacji ograniczeń ruchu wynikających choćby z naturalnego procesu starzenia. Osoba, która ma go na sobie może się przekonać, jak fizyczne ograniczenia wpływają na przebieg np. gotowania i rozpoznaje, jakie potrzeby się w tej sytuacji pojawiają

 

Rola projektanta wewnątrz firmy / Magdalena Musiał / Marmorin

godz. 16:15, Plaza IV, 3 piętro