DICKSON-CONSTANT i SUNBRELLA, wspólnie ze stowarzyszeniem the seacleaners, podejmują walkę o czyste oceany.

Dickson i Sunbrella zostali oficjalnymi sponsorami stowarzyszenia
The SeaCleaners założonego przez Yvana Bourgnona. Zamierzeniem organizacji jest realizacja konkretnych działań mających na celu ochronę oceanów i środowiska naturalnego.

Głównym celem stowarzyszenia jest podniesienie świadomości na temat zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi lądu i morza oraz ochrona oceanów na całym świecie. W szczególności dzięki realizacji projektu „Manta”, pierwszego statku oceanicznego zdolnego do gromadzenia i masowego przetwarzania pływających odpadów z tworzyw sztucznych.

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem z CEO Dickson Constant Eugene Deleplanque, przeprowadzonym przez Bénédicte Hamon, który wyjaśnia powody zaangażowania firmy Dickson i Sunbrella w stowarzyszenie:

 

 

Na czym polega Wasza współpraca z The SeaCleaners?

ED: Sunbrella i Dickson to prawdziwe laboratorium pomysłów w zakresie tekstyliów dla świata żeglarstwa i szeroko pojętego rynku osłonowego. W swojej ofercie mamy wiele referencji, które spełniają specyficzne wymagania techniczne oraz dekoracyjne i mogą być dostosowane do wszystkich typów łodzi, oferując optymalną ochronę przed specyficznymi warunkami, jakie panują na morzu. Szacunek dla środowiska jest dla nas równie ważny, jak innowacje i jakość, które oferujemy naszym klientom. Dlatego właśnie Sunbrella-Dickson została sponsorem stowarzyszenia The SeaCleaners.

Dlaczego chcecie wspierać stowarzyszenie?

ED: Od dawna śledzimy ten projekt i jako producent tekstyliów poświęconych żeglarstwu, traktowanie ochrony środowiska jako priorytet było dla nas oczywiste. Wszyscy musimy przyczynić się do poprawy obecnej sytuacji. Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, istnieje realne zagrożenie ekologiczne oceanów. Wspieranie The SeaCleaners to konkretny krok w kierunku poprawy. Wnosimy nasz wkład i jesteśmy niezwykle dumni, że jesteśmy związani z tym projektem.

Jakie jest Wasze zaangażowanie w ochronę środowiska?

ED: Od dziesięcioleci monitorujemy nasz wpływ na środowisko, od procesu produkcyjnego po wykorzystanie tkaniny i zagospodarowanie naszych odpadów. Podejście „zero waste” zostało włączone do naszej strategii rozwoju poprzez zasadę 3R: Reduce, Reuse, Recycle. Przez ostatnie dwa lata program Renaissance był rozwijany w celu tworzenia tkanin zawierających 50% włókien Sunbrella z recyklingu. Na przykład tkanina Source jest bezpośrednim wynikiem tego programu, ponieważ jest przyjazna dla środowiska, w której 27% całkowitej gramatury tkaniny składa się z przędzy pochodzącej z recyklingu. Oczywiście nie wpływa to w żaden sposób na jakość tkaniny.

Jaki jest plan na przyszłość?

ED: Ochrona środowiska jest bardzo istotna, jeszcze nie jest za późno, by podjąć ten wspólny wysiłek, zadbać o przyrodę i ochronić świat. Chcemy zaangażować wszystkich naszych pracowników w to partnerstwo i podjąć różne działania, aby zwiększyć świadomość problemu zanieczyszczenia plastikiem.