EGGER - rozwiązanie na długie lata

Zdjęcie: © EGGER

„Więcej z drewna” to najważniejsza idea, która przyświeca i towarzyszy naszej firmie niezmiennie od 1961 roku. Rozwijamy się w sposób zrównoważony na rynku międzynarodowym własnymi siłami, zachowując niezależność oraz dając wsparcie lokalnym dostawcom. Zachwycamy naszych klientów innowacyjnymi rozwiązaniami oraz kompletną ofertą zorientowaną na konkretne potrzeby, skupiając pracę i uwagę wokół naturalnego surowca, jakim jest drewno.

Świat trendów

Na potrzeby aktualnie obowiązującej Kolekcji materiałów dekoracyjnych EGGER 2020-22 opracowaliśmy 9 światów trendów. Tworząc je bazowaliśmy na obserwacji oraz analizie trendów w sztuce, architekturze, designie w kontekście społeczno-kulturowym. Proponując nową Kolekcję  naszym klientom z początkiem 2020 nie sądziliśmy, że w niedługim czasie zostanie poddana dodatkowej weryfikacji. Wiele wartości uległo zmianie, to co jeszcze niedawno wydawało się ważne i interesujące straciło swoje znaczenie. Jedno jednak pozostało niezmienne: świat staje się coraz bardziej złożony, a gusta i potrzeby konsumentów są bardzo różne. My jako firma staramy się sprostać nowym wyzwaniom i dostarczać odpowiednie produkty w wymaganym obecnie Designie. Podczas ogólnoświatowego lockdown-u centrum funkcjonowania dla większości z nas stał się dom - baza, ostoja i podstawa dobrego samopoczucia, miejsce wielofunkcyjne oraz wielozadaniowe. Często niewielki metraż, musiał zostać przeorganizowany tak, aby dostosować się do nowych zadań, realiów i funkcji życiowych. Przez wiele miesięcy tu właśnie spędzaliśmy 100% naszego czasu dzieląc go między rodzinę, pracę, szkołę, miejsce spożywania posiłków, zabaw, uprawiania sportu, czy przeprowadzania wirtualnych spotkań. Często centrum tego wielofunkcyjnego miejsca był stół, czy blat roboczy w kuchni.

EGGER - właściwe rozwiązanie w każdej sytuacji

Kolekcja materiałów dekoracyjnych EGGER 2020-22 obejmuje szeroki asortyment produktów odpowiednich do zróżnicowanego zastosowania nie uznając przy tym żadnych kompromisów. Dzięki wysokiej jakości naszych produktów, dekorów i struktur nasza kolekcja zapewnia kompleksowe rozwiązania odpowiadające wymaganiom współczesnego nowego świata. Dodatkowo, co bardzo ważne w czasach wzrastających wymagań w zakresie higieny zarówno w przestrzeniach prywatnych, jak i komercyjnych, nasze certyfikowane powierzchnie o właściwościach antybakteryjnych nie zależą od dekoru, struktury, czy płyty nośnej (Certyfikat Zewnętrznego Niezależnego Instytutu Hohenstein). Dodatkowo różnorodność naszych płyt nośnych daje możliwość wykorzystania w projektach produktów trudnozapalnych Flammex w klasie B – s1, d0, czy o niskiej podatności na pęcznienie Hydro E1 E05 P3 CE.  Zatem bezpieczeństwo i design nie wykluczają się dzięki naszym rozwiązaniom.

Melaminowane płyty wiórowe Eurodekor w 100% nadające się do recyklingu to nasz podstawowy produkt. To odpowiedni materiał do zastosowania na powierzchniach poziomych czy pionowych, idealny do produkcji mebli i elementów wyposażenia wnętrz. Można je łatwo ciąć, obrzeżować i obrabiać. Nowa poszerzona gama dekorów będących m. in. reprodukcjami kamienia, betonu, metalu, ceramiki, czy drewna daje nieograniczoną swobodę projektowania.

Blaty robocze sprawdzają się nie tylko w kuchni. Dzięki swojemu estetycznemu wyglądowi i wytrzymałości są wykorzystywane także w biurach, restauracjach, czy sklepach. Oferujemy blat o grubości 38 mm, a także cienkie blaty 12 mm z laminatu kompaktowego, czy 16 mm PerfectSense z MDF.

Laminaty łączą w sobie wytrzymałość, atrakcyjne wzornictwo bez ograniczeń kolorystycznych i uniwersalność zastosowań. Są idealnym rozwiązaniem również do wykańczania powierzchni krzywoliniowych i zaokrąglonych. Laminaty kompaktowe natomiast wyjątkowo dobrze sprawdzają się w miejscach o zwiększonej częstotliwości użytkowania: stoły, blaty robocze, panele ścienne, przymierzalnie i ścianki działowe oraz w obszarach o rygorystycznych wymogach dotyczących higieny i czystości: restauracje, szpitale i pomieszczenia sterylne.

Produkty PerfectSense posiadają powierzchnie wyróżniające się wysoką jakością wykończenia. PerfectSense Matt posiada specjalne wykończenie dzięki, któremu na tej powierzchni nie pozostają odciski palców, co znacząco zmniejsza konieczność czyszczenia. Ciepła i aksamitna w dotyku struktura tworzy przytulną atmosferę. PerfectSense Gloss olśniewa wysokim połyskiem i daje poczucie luksusu.
Produkty Feelwood dzięki harmonijnemu połączeniu struktury i dekoru wyróżniają się wyjątkowym wyglądem i wrażeniami dotykowymi zbliżonymi do forniru lub litego drewna. Są dostępne na różnych nośnikach i dają wiele możliwości projektowych przenosząc nas w świat natury.

Więcej informacji: www.egger.com