Schattdecor i PE-P Program Edukacyjno-Projektowy

Schattdecor od 13 lat uczestniczy w programie edukacyjno -projektowym PE-P, zainaugurowanym przez Profesor Katarzynę Laskowską z UAP w Poznaniu. Jest to bardzo ciekawy model kształcenia, który umożliwia studentom wzornictwa bezpośredni kontakt z producentem i poznanie całego procesu wdrażania nowego wzoru.

Pracownia PE-P przygotowuje do podjęcia pracy w sektorze produkcji masowej, w zespołach projektowych i badawczych; umożliwia zdobycie umiejętności i kompetencji pozwalających na samodzielną i odpowiedzialną pracę projektową w interdyscyplinarnych grupach prowadzących do wdrożenia projektu do produkcji masowej, lub dla studentów „małego punktu” wprowadzenie w opisane działania projektowe i wokółprojektowe.

Efekty funkcjonowania PE-P to współpraca z 30 firmami z szeroko pojętej branży meblowej, ponad 200 studenckich projektów, ponad 60 prototypów wykonanych przez fabryki mebli, 7 wdrożeń do produkcji i kolejne w przygotowaniu. Każdą edycję programu kończy wystawa.
Jest to doskonała forma wspólnego uczenia: studenci zapoznają się z trendami, wzornictwem i technologią, a producenci otwierają na nowe  idee, promując  swoje  produkty w  nowatorskich rozwiązaniach projektowych.

Ostatnia trzynasta edycja PE-P to kolejne świeże  pomysły projektowe łazienek i przedpokoi. Wysoki  poziom  projektów świadczy  o tym, że  studenci przeprowadzili dokładny research  potrzeb odbiorców i dobrze wykorzystali szkolenia w firmach  do zapoznania się z możliwościami technologicznymi i materiałami producentów. Prezentacja projektów miała miejsce podczas targów Arena Design oraz Budma w Poznaniu.