Studenci School of Form na stoisku Schattdecor podczas Euroshop 2014

W ramach współpracy firmy Schattdecor z School of Form w roku akademickim 2013/2014 miała miejsce seria wykładów i workshopów, prowadzonych przez szefową designu Schattdecor AG, Claudię Kuechen. 

Zadanie semestralne studentów II roku specjalności Domestic polegało na zaprojektowaniu wzorów dekoracyjnych. Celem było stworzenie projektów dla domu dziecka, sieci sklepów sportowych, sieci hoteli dla rowerzystów górskich, a także wzorów, które mogłyby być zaakceptowane przez koleje państwowe oraz restauracje z organicznym jedzeniem.

Studenci mieli gruntownie przeanalizować temat, poznać grupę docelową, ograniczenia wynikające z planowanej funkcji, rozpoznać rynek i istniejące już propozycje. W projekcie wzięło udział 36 studentów, z czego aż 12 osób z 12 projektami, mogło zaprezentować swoje prace na targach Euroshop 2014 w Duesseldorfie. Prace studentów cieszyły się dużym zainteresowaniem gości targowych.

Kolejna edycja programu współpracy Schattdecor z School of Form właśnie dobiegła końca. Tym razem w programie prowadzonym przez projektantki Schattdecor Joannę Misiun oraz Annę Sternbauer, wzięli udział studenci nie tylko z Polski, ale także z Chin, Rosji, Francji i Hiszpanii. Szczegóły wkrótce…