Architekci na rowerach. Mistrzowskie ściganie

W pierwszy weekend lipca (5-6.07.2014) blisko pięćdziesięciu Architektów spotkało się w okolicach podpoznańskiej Murowanej Gośliny, aby aktywnie spędzić czas podczas Rajdu Rowerowego i rywalizować w II Mistrzostwach Polski Architektów w Maratonie MTB.

W sobotę 5 lipca przybywający z całej Polski Architekci na samym wstępie mogli skorzystać z usług serwisu rowerowego, gdzie zaproszeni profesjonaliści przygotowywali rowery uczestników dokonując różnego rodzaju korekt w ustawieniu, a także drobnych napraw. Popularnością cieszyła się również Akademia Rowerowa – Fitness w służbie kolarstwa, czyli warsztaty poświęcone zagadnieniom związanym z przygotowaniem ciała do wysiłku na rowerze.

Po lunchu Architekci wyruszyli na rajd rowerowy. Dwudziestopięciokilometrowy przejazd terenami zielonymi Puszczy Zielonki w kierunku Dziewiczej Góry odbył się w przyjemnym tempie i upłynął w doskonałej atmosferze. W połowie trasy, w specjalnej strefie, na Architektów czekał poczęstunek, a także konkursy sprawności rowerowej. Uczestnicy mieli tam również okazję przyglądać się pokazowemu treningowi techniki zjazdu rowerem MTB prezentowanego przez jednego z najlepszych polskich zawodników MTB młodego pokolenia, Wojciecha Wiktora, w roli głównej.

Po powrocie z rajdu na Architektów czekały kolejne atrakcje - konkursy rowerowe, degustacja koktajli regeneracyjnych przygotowywanych bezpośrednio na miejscu przez zaproszoną dietetyczkę oraz pokaz specjalny Marcina Bugajewskiego – wybitnego polskiego trialowca. Po kolacji, dzień pierwszy zakończył się uroczystym wręczeniem numerów startowych oraz nagród za przeprowadzone wcześniej konkursy.

W niedzielne przedpołudnie 6 lipca Architekci biorący udział w zawodach MTB wyruszyli na start. Najpierw wyruszyli uczestnicy dystansu MEGA, który obejmował 56 kilometrów urozmaiconej trasy. Po nich na linii startu zameldowali się uczestnicy startujący na dystansie MINI, który liczył 29 kilometrów. MTB Archi Cup realizowany był jako impreza towarzysząca cyklowi maratonów Bike Cross Maraton, dzięki czemu Architekci mieli okazję ścigać się z setkami najlepszych kolarzy z całej Polski.

Pomimo upalnej pogody, Architekci docierali na metę z wielkimi uśmiechami na twarzach. Po zakończeniu zawodów nastąpiła ceremonia wręczenia nagród, trofeów i medali, która uwieńczyła ten wyjątkowy weekend.

Sponsorami wydarzenia były firmy Reynaers, Velux, Guardian Częstochowa, ACO, Rehau Relazzo oraz Balma, a partnerem wspierającym była firma Servicespa.eu. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich, Wielkopolska Izba Architektów RP oraz Klub Architektów Narciarzy i Tenisistów KLAN. Patronat medialny objęły wydawnictwa Inwestor i Builder oraz portal infoArchitekta.pl.

Oficjalne wyniki II Mistrzostw Polski Architektów w MTB:

KOBIETY OPEN MINI
I miejsce - Anna Kladzińska
II miejsce - Dominika Szymanowska
III miejsce - Lidia Ostrowska

KOBIETY OPEN MEGA
I miejsce - Katarzyna Słuchocka

MĘŻCZYŹNI M4+M5 MINI
I miejsce - Bartosz Łukaszewicz
II miejsce - Mariusz Cichocki
III miejsce - Adam SKrzypczyk

MĘŻCZYŹNI M3 MINI oraz MĘŻCZYŹNI OPEN
I miejsce - Grzegorz Kubaczka
II miejsce - Radosław Ostrowski
III miejsce - Rafał Dziedzic

MĘŻCZYŹNI M4 MEGA
I miejsce - Piotr Guzik
II miejsce - Andrzej Gomułka
III miejsce - Jerzy Briks

MĘŻCZYŹNI OPEN MEGA
I miejsce - Maciej Cierniewski
II miejsce - Piotr Guzik
III miejsce - Andrzej Gomułka

CONSTRUCTION CUP
I miejsce - Piotr Firlik
II miejsce - Marcin Adamczyk
III miejsce - Marcin Dąbrowski