Schattdecor Sp. z o.o.

Producent zadrukowanych papierów dekoracyjnych oraz folii preimpregnat (Smartfoil), który działa na rynku polskim w Tarnowie Podgórnym oraz w Głuchołazach. Firma należy do grupy Schattdecor AG, w skład której wchodzą zakłady produkcyjne w Niemczech, w Polsce (2), we Włoszech, w Rosji (3), w Szwajcarii, w Chinach (2), w Brazylii (2), w Turcji oraz w USA.

Produkty powstające w Polsce to zadrukowany papier dekoracyjny oraz folie preimpregnat (Smartfoil) zadrukowane wzorami drewno- i kamieniopodobnymi oraz fantazyjnymi. Wykorzystuje się je w przemyśle uszlachetniania powierzchni płyt drewnopochodnych, w przemyśle meblarskim, w produkcji paneli podłogowych, paneli ściennych, drzwi, obrzeży i innych elementów wyposażenia wnętrz.

Firma wyprodukowała na rynek w Polsce wiele hitów wzorniczych, wśród których należy wymienić: Buk Bawarię, Jabłoń Locarno, Wiśnię Oxford, Olchę Górską, Orzech Virginię, Oliwkę Sewillę, Śliwę Wallis, Dąb Sonomę czy Orzech Columbia.

Od ponad trzech lat w ofercie firmy znajdują się wzory cyfrowe zebrane w ramach kolekcji digital VISIONS. Schattdecor tworzy je, dostosowując do indywidualnych potrzeb odbiorców. Kolekcja digital VISIONS by Schattdecor znajduje zastosowanie w architekturze, przy aranżacji wnętrz mieszkalnych, powierzchni sklepowych i targowych.

Dekory z kolekcji Schattdecor były wielokrotnie nagradzane branżowymi nagrodami takimi jak Top Design Award, Hit Produkcji Mebli, Dobry Wzór, Diament Meblarstwa, Złoty Medal MTP.