Trendy Schattdecor 15/16

GŁĘBOKA POTRZEBA AUTENTYCZNOŚCI I SAMOREALIZACJI

 

1. CASUAL BLACK

CASUAL BLACK to trend, który cechuje: kreatywność, nowoczesność, samoświadomość, a zarazem „przyziemność”. CASUAL BLACK to najbardziej rewolucyjny i najnowszy z trzech trendów. Znajduje on uznanie także w USA. Klienci brazylijscy potwierdzają silną pozycję i popularność stylu CASUAL BLACK w całej Ameryce Południowej.

W Rosji i w Polsce trend CASUAL BLACK nie występuje jeszcze zbyt często. W tych krajach dalej modna jest biel w stylu FREESTYLE CLARITY i jasne umeblowanie mieszkań. Ciemna kolorystyka pojawia się jedynie w klasycznych meblach.

CASUAL BLACK to styl ponadczasowy i uniwersalny, który buduje atmosferę dobrego samopoczucia oraz swobodnej przytulności.

“Czerń to nowa biel a „casual” to nowy luksus. A co najważniejsze - czerń jest piękna!

 

2. FREESTYLE CLARITY

FREESTYLE CLARITY podkreśla rosnące znaczenie tego co proste i prawdziwe. Podstawą jest redukcja do minimum - to fundament lepszej jakości życia.

W Niemczech, Rosji i w Polsce widoczna jest bardzo dobrze pełna akceptacja FREESTYLE CLARITY. Wiąże się to z dużą popularnością stylu skandynawskiego z jego jasną kolorystyką i z typowymi strukturami drewnopodobnymi. Biel pojawia się często w kombinacji z czernią dodatków, wzorów graficznych i form meblowych.

W Chinach kolor biały symbolizuje czystość i niewinność. W połączeniu z naturalnymi kolorami drewna, z ciepłymi odcieniami miedzi oraz ze strukturami haptycznymi odgrywa coraz większą rolę. Nie bez znaczenia jest też fakt, że białe pomieszczenia sprawiają wrażenie bardziej przestrzennych.

Wyrazisty kontrast czerni z bielą jest uniwersalny i nieprzeładowany. Styl FREESTYLE CLARITY to również lekkość i modułowość.

 

3. CULTURAL SPIRIT

W czasach dynamicznej globalizacji zanikają coraz szybciej klasyczne granice pomiędzy kulturami.

CULTURAL SPIRIT wyróżnia się w obszarze materiałów i motywów dzięki wpływom różnorodnych kultur. Trend CULTURAL SPIRIT czerpie przy tym z idei wnętrzarskich najróżniejszych kręgów kulturowych.

Styl CULTURAL SPIRIT znajduje duże uznanie szczególnie we Włoszech, w Polsce oraz w Turcji, gdzie można go podziwiać już teraz w ofercie meblowej wielu producentów mebli. Aktualnie dominuje tutaj ciepła kolorystyka.

Pozytywnie na ten trend reagują również Brazylijczycy, którzy preferują struktury jak najbardziej zgodne z naturą, w szczególności w odniesieniu do rodzimych, brazylijskich gatunków drewna.

W czasach intensywnej wymiany kulturalnej, warto cofnąć się do własnych korzeni. Trend CULTURAL SPIRIT to przede wszystkim indywidualizacja i personalizacja wnętrza.

2016.03.04