Wykładowcy

Robert Majkut

designer, ekspert w projektowaniu dla biznesu

Dyrektor Generalny w firmie Robert Majkut Design - jednej z najbardziej cenionych firm branży kreatywnej w Polsce, współwłaściciel, współtwórca marki i główny projektant w Whaletone Ltd. Studiował architekturę na Politechnice Szczecińskiej, rysunek na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i kulturoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 1994 roku związany z projektowaniem: w latach 1994-1996 jako Dyrektor Artystyczny i Projektant w agencji reklamowej Signum oraz Perfect Studio; od 1996 zarządza własną firmą Robert Majkut Design (do 2003 roku pod nazwą Progress Studio) i kieruje zespołem projektantów i architektów w zakresie projektów architektury wnętrz, wzornictwa przemysłowego i identyfikacji wizualnej. Klienci RMD to m.in. Tonsil, Multikino, Expander, Open Finance, Noble Bank, Alior Bank, PKO Bank Polski, Bank Pekao, chiński Orange Sky Golden Harvest, słoweński Kolosej.
Bogate doświadczenia obejmujące zarówno obszary związane z projektowaniem, z kreacją marek i tworzeniem zintegrowanych narzędzi zarządzania ich wizerunkiem oraz z rynkiem dóbr luksusowych pozwoliło z sukcesem wykreować markę dla fortepianów Whaletone.
Wielokrotnie wyróżniany za swoją pracę przez środowiska branżowe i dziennikarskie m.in. w 2004 roku przez British Council wyróżnieniem „Rising Star” i w 2007 nominowany do Elle Style Awards w kategorii „dobry design”.

 

Łukasz Zagała

projektant, architekt

Wraz z Przemo Łukasikiem od 1997r. prowadzi autorską pracownię architektoniczną medusagroup. Obecnie pracownia liczy 40 osób i mieści się w Bytomiu na terenie dawnego budynku przemysłowego zaadaptowanego na potrzeby pracowni. Medusagroup wygrała 11 konkursów, otrzymała ponad 30 nagród i dwukrotnie była nominowana do nagrody Miesa van der Rohe. Pracownia jest rozpoznawana dzięki swemu bezpretensjonalnemu a zarazem oryginalnemu podejściu do projektowania integrującemu architekturę, rzeźbę, grafikę oraz sztuki wizualne.
Łukasz Zagała ukończył wydział architektury na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Po zakończeniu studiów Pracował w biurze P.P. Pabel Architekten w Berlinie w Niemczech oraz w pracowni Odile Decq / Benoit Cornette w Paryżu we Francji. Przez 10 wykładał na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W 2005 roku obronił dysertację doktorską pt. „Adaptacja obiektów postindustrialnych na nowe funkcje jako istotny nurt w architekturze współczesnej”.
Prywatnie jest bardzo mocno związany ze sportem - narciarstwo alpejskie i triathlon oraz muzyką klasyczną i jazzową.

 

Piotr Z. Barełkowski

architekt

Założyciel Studia ADS, które powstało w 1989 r. oraz Iron Tower Investment powołanego do życia, w 2006 r. Autor i współautor wielu znanych projektów, nagradzanych w prestiżowych konkursach architektonicznych. Jego praca twórcza stanowi dorobek rozpoznawalnej na arenie międzynarodowej, doskonałej architektury polskiej. Jest również wielokrotnym laureatem znamienitych krajowych oraz międzynarodowych nagród. Promotor Politechniki Poznańskiej. Wieloletni członek SARP, Izby Architektów oraz BCC.
Jako jedyny architekt czterokrotnie zdobył I Nagrodę im. Jana Baptysty Quadro. Stary Browar jego projektu został wielokrotnie nagrodzony na całym świecie i tym samym uznany za Najlepsze na Świecie Centrum Handlowe Średniej Wielkości. Z kolei Galeria Cuprum Arena znalazł się w finale konkursu European Shoppping Center Award 2010.
Jego dorobek obejmuje wiele zróżnicowanych projektów. Wśród nich są to: galerie i obiekty handlowe, hale wystawiennicze, biurowce, inwestycje mieszkaniowe (wielorodzinne i prywatne rezydencje), obiekty użyteczności publicznej oraz porty lotnicze. Główny projektant inwestycji takich inwestorów jak: Berliner Bank, PKO BP, WBK BZ, ZUS, HESTIA, OTTO&REWE, MAKRO Cash &Carry, Fegro Selgros, DEA, McDonald’s, Kinepolis, CASINO, King Cross, Real, MTP, Fortis, Miasto Poznań, Hochland, Herlitz, Inteligence, CCC, Port Lotniczy Ławica, Wielkopolska Spółka Gazownictwa, Centrum Zaawansowanych Technologii. Współpracował z renomowanymi biurami architektonicznymi na świecie, takimi jak: TADAO ANDO Architects & Associates, GMP (Gerkan Marg & Partners), ARUP
Studia skończył w na Wydziale Budownictwa Lądowego Politechniki Poznańskiej, zdobywając dyplom pod kierunkiem Jerzego Gurawskiego.

 

Małgorzata Bernady

historyk sztuki, stylistka wnętrz, projektantka tekstyliów

Na co dzień współpracuje z firmą VOX, gdzie zajmuje się wyznaczaniem standardów ekspozycji w sieci salonów meblowych, do kolekcji meblowych VOX dobiera artykuły dekoracyjne i tekstylia. Bierze udział w procesach projektowych czuwając nad estetyczną stroną konceptów w ramach Grupy Kapitalowej VOX.
Jednym z jej nurtów działania jest personalizacja produktów. Pokazuje ją jako istotny trend rozwojowy w szeroko pojętym przemyśle, poprzez fashion, produkty osobiste i ekskluzywne auta. Wiele dzieje się w tej dziedzinie, zarówno jeśli chodzi o produkty high life, jak i masową produkcję dla sieci. To najbardziej demokratyczny trend ze wszystkich, dający każdemu, na miarę jego możliwości, prawo do personalizowania i indywidualizowania swoich rzeczy. Temu trendowi ulega VOX z personalizowanymi meblami i drzwiami, których każdy używa na swój sposób.

 

Do It Development Group

Wspólnie mamy 25 lat doświadczenia zawodowego w różnych strukturach i na różnych poziomach zarządzania ludźmi. Przez te lata pracowałyśmy w różnych obszarach edukacji, eventów, sprzedaży, szkoleń, rozwoju jakości obsługi klienta, motywacji, komunikacji wewnętrznej, zarządzania. Umiejętność łączenia tych obszarów pozwoliła nam na osiągnięcie wymiernych sukcesów. Jednym z najbardziej spektakularnych jest realizacja wieloletniego projektu budowania systemu jakości obsługi w jednej z wiodących marek motoryzacyjnych na rynku polskim i utrzymanie przez nią pozycji w ścisłej czołówce w tym zakresie, przez ostatnich 5 lat. Na sukcesy te składały się: innowacyjne podejście, umiejętność wychodzenia poza schematy, konsekwencja w przygotowaniu i wdrożeniu oraz nade wszystko myślenie systemowo-projektowe.
Mamy w życiu to szczęście, że zajmujemy się rzeczami, które nas pasjonują. Z pasji do tworzenia, do rozwoju i do zmiany powstała też nasza firma - Do It. Głębokie osadzenie w biznesie pozwala nam na doskonałe zrozumienie potrzeb naszych Klientów. Na tej podstawie wskazujemy ścieżki rozwoju, realizujemy je z naszymi Klientami i nade wszystko dbamy o efekty podejmowanych wspólnie działań. Najważniejsze dla nas jest dokonanie zmiany, której oczekuje Klient!

 

Aleksandra Nowak-Gruca

rzecznik patentowy, dr nauk prawnych, ekonomista, trener biznesu

Adiunkt w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Wspólnik Logoprotect Kancelaria Rzeczników Patentowych s.c. Odbyła dwie aplikacje prawnicze: komorniczą i rzecznikowską. Ukończyła studia doktoranckie z prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Autorka rozprawy doktorskiej z zakresu prawa autorskiego.
Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie ochrony własności intelektualnej. Specjalizuje się w uzyskiwaniu praw ochronnych na znaki towarowe, wzory przemysłowe, a także w ocenie ich zdolności rejestrowej, w prowadzeniu procedury zgłoszeniowej w kraju i za granicą, w prowadzeniu postępowań związanych z unieważnianiem i wygaszaniem praw, w dochodzeniu i egzekwowania roszczeń z tytułu naruszenia praw wyłącznych. Sporządza opinie prawne i umowy, prowadzi negocjacje, reprezentuje klientów w sporach dotyczących praw własności intelektualnej. Zajmuje się także prawem autorskim i zwalczaniem nieuczciwej konkurencji. Doradza w zakresie opracowania i wdrażania strategii zarządzania kapitałem intelektualnym.
Jest autorką szkoleń i publikacji z zakresu ochrony własności intelektualnej i zarządzania wiedzą, w których wykorzystuje znajomość andragogiki i psychologii, stosując metody aktywizujące proces zdobywania wiedzy. Uczy prawa praktycznie, skutecznie, a przede wszystkim przyjemnie.

 

Mateusz Garnuszewski

radca prawny

Posiada doświadczenie w zakresie obsługi prawnej podmiotów gospodarczych. Jest partnerem w spółce Philips & Garnuszewski Spółka Partnerska Adwokata i Radcy Prawnego w Poznaniu. Świadczy usługi kompleksowej obsługi prawnej, w szczególności w zakresie reprezentacji partnerów Spółki w sporach sądowych, tworzenia wszelkiego rodzaju dokumentacji wewnętrznej podmiotów gospodarczych oraz pism procesowych i przedprocesowych na zlecenie partnerów biznesowych Spółki, a także zajmuje się windykacją przysługujących im wierzytelności.

 

Beata Grudzińska

specjalistka od zarządzaniu kompetencjami, ekspert i doradca kadry menedżerskiej

Szefowa Wielkopolskiego Działu Narodowego Forum Doradztwa Kariery. Doradca kariery i bilansowania kompetencji m.in. dla kadry menedżerskiej MŚP. Ekspert w polsko-francuskim pilotażowym programie, w którym zajęła się problematyką „Od bilansu kompetencji do zarządzania kompetencjami”. Praktykowała i pracowała w firmach japońskich, skandynawskich i polskich. Konsultantka i trenerka biznesu od 1992 roku. Wykładowca praktyk m.in. w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Obecnie pracuje nad wdrożeniem autorskiego programu modelu diagnozy (Development Center) i rozwijania umiejętności absolwentów studiów nauk inżynieryjnych oraz przygotowania kobiet inżynierów, którego celem jest zwiększenie ich adaptacji społecznej i kreatywności w życiu przedsiębiorstwa.
Zrealizowała wiele warsztatów dla kadry menedżerskiej i właścicieli MŚP oraz opracowała materiały do kursów e-learningowych i programów samorozwoju. Gorąca zwolenniczka projektowania zmian w organizacji pracy i kariery w oparciu o bezpośrednie angażowanie pracowników w sesjach problemowych i dyskusjach strategicznych. Pracowała z kadrą takich korporacji jak: Bayer, BBbrown Aesculap Chifa, Uponor, Telekomunikacja Polska, Hochtief, Foster Wheeler Energy, Adidas, Tesco. Kulczyk Tradex (VW i Audi) oraz firm rodzinnych wdrażających instrumenty zarządzania zasobami ludzkimi.
Absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Studia doktoranckie w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, Wydział Ekonomiczny, posiada dyplom MBA HR.
Prywatnie wspiera projekty artystyczne uwrażliwiające na sztukę, dążące do włączenia ludzi z dysfunkcjami w przeżycia artystyczne - w roku 2013 projekt „5 zmysłów. E-Motion”, w 2014 teatr mimów.

 

Jakub Junior Hrab

designer

Reprezentant trzeciego pokolenia w firmie Marmorin. Związany z szybko rozwijającym się Marmorin Design Studio. Dzięki zdobytej wiedzy podczas studiów i praktyce w firmie dąży do wprowadzania nowych trendów i stawiania czoła wyzwaniom w świecie designu produktów sanitarnych i nie tylko.
Absolwent Europejskiego Instytutu Designu w Mediolanie (Istituto Europeo di Design, Milano) o kierunku Product Design.

 

Maciej Jaworski

dyrektor handlowy

Od 7 lat pełni funkcję dyrektora Handlowego HEWI Odział w Polsce.
Podczas konferencji wygłosi wykład pt. „Empatia w projektowaniu”.Według empirystów, źródłem ludzkiego poznania są wyłącznie lub przede wszystkim bodźce zmysłowe docierające do naszego umysłu ze świata zewnętrznego, zaś wszelkie idee, teorie są w stosunku do nich wtórne. Dlatego uczestnicy tego spotkania będą mieli szansę doświadczyć różnych dysfunkcji organizmu dzięki wykorzystaniu specjalnych kombinezonów, okularów, wózków i innych sprzętów. Wszystko po to, by naprawdę zrozumieć, z jakimi barierami na co dzień stykają się osoby niepełnosprawne i jakie są ich potrzeby.
Maciej Jaworski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, MBA na PWSBiA w Warszawie
Prywatnie startuje w maratonach.

Agnieszka Woch-Juchacz

doradca w budowaniu relacji biznesowych, coachingu, mentoringu, design menagementu, trener, kulturoznawca i semiotyk

Właścicielka firmy Art Line Consulting specjalizującej się w doradztwie, budowaniu relacji biznesowych, coachingu, mentoringu, design menagement. Pracownik naukowo-dydaktyczny i prorektor w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Trener, kulturoznawca i semiotyk, prowadzi badania poświęcone kulturze współczesnej, zajmuje się zagadnieniami związanymi z funkcją autorytetu, wizerunku, reklamą, PR, tworzeniem tożsamości wizualnej firmy, mediami, komunikacją społeczną.
Organizowała konferencje i seminaria z komunikacji społecznej, autorytetu, wizerunku, mediów, prawa autorskiego i ochrony dóbr intelektualnych, promocji w nauce. Zrealizowała wiele warsztatów dla kadry menedżerskiej oraz grup zawodowych pracujących w sektorze publicznym oraz prywatnym. Szkolenia oparte były o case study i zagadnienia z tworzenia wizerunku, tożsamości, budowania i utrzymania autorytetu, działań promocyjnych, komunikacji w zakresie mediów. Obecnie zajmuje się badaniami jakości polskiego szkolnictwa wyższego w Europejskiej Przestrzeni Badawczej. Autorka publikacji z dialogiki autorytetu, roli wizerunku, uwarunkowań kulturowych w biznesie, PR, relacyjności w biznesie, wykorzystania wiedzy i kompetencji w praktyce.
Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, doktorat na UAM w Zakładzie Semiotyki Kultury w Instytucie Kulturoznawstwa na Wydziale Nauk Społecznych. Liczne staże zagraniczne w Europie, USA, Azji i na Bliskim Wschodzie.
Wspiera projekty artystyczne młodych polskich twórców oraz charytatywne konkursy młodych polskich projektantów (Heart Fashion). Interesuje się estetyką, architekturą, designem, literaturą.

 

Maciej Kawecki

artysta i projektant

Właściciel Brandburg creative studio. Autor projektów innowacyjnych marki, w swojej pracy łączy myślenie strategiczne (Service Design) z grafiką. Aktywnie uczestniczy w promowaniu polskiego wzornictwa, sztuki i wydarzeń społecznych, pomaga w uruchamianiu inicjatyw twórczych pomysłów i dzielenie nimi przez innowacyjne marki. Jako projektant Maciej Kawecki jest jednym z liderów aktualnych trendów związanych z emocjami i zmysłami. Współautor pierwszego zmysłowych warsztatów brandingu w Polsce.

 

Joanna Misiun

projektantka

Pracuje w dziale Design firmy Schattdecor. Oprócz projektowania i obserwacji trendów, którymi zajmuje się na co dzień, interesują ją nowe technologie i dyscypliny sportowe takie jak bieganie, stand up paddling czy canicross.
Studia na wydziale architektury wnętrz na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu i w Centro Diseño Cine Televisión w mieście Meksyku.

 

Katarzyna Kosim-Mroczkiewicz

marketingowiec

W firmie Noti zajmuje się marketingiem, brandingiem, kontaktem z projektantami, doborem tkanin znajdujących się w ofercie tapicerek oraz organizacją targów i eventów, w których Noti bierze udział.
Interesuje się designem, jej pasją są tkaniny, bardzo lubi meble, a zwłaszcza fotele. W wolnych chwilach zajmuje się upiększaniem wnętrz – własnych i nie tylko.

 

Magdalena Musiał

projektantka

Od trzech lat związana z Marmorin Design Studio jako główny projektant i kierownik działu wdrożeń. Na swoim koncie posiada wiele wdrożonych projektów w zakresie wyposażenia łazienki, cieszących się dużym zainteresowaniem na świecie. Wcześniej tworzyła dział projektowy w firmie Home Improvement Bureau HIB UK. Autorka projektu Bajkowóz mobilnej biblioteki szpitalnej.
Studiowała na wydziale wzornictwa na ASP Gdańsk, Absolwent kierunku Produkt and Furniture Design na De Montfort University UK.
Interesuje się niekonwencjonalnymi metodami reklamy i sprzedaży produktu.

 

Adam Nizio

menadżer sprzedaży

Od 20 lat związany z branżą wyposażenia wnętrz. Udziałowiec w firmie Polflor sp. z o.o., która jest przedstawicielem na rynku polskim wybranych fabryk z całego świata. Posiada duże doświadczenie produktowe oraz menadżerskie w zakresie posadzek obiektowych. Od ponad 12 lat prowadzi projekt związany ze współpraca z architektami. Organizuje wydarzenia dla architektów, bezpośrednio współpracuje z ponad 50 ważniejszymi pracowniami architektonicznymi w kraju. Regularnie uczestniczy w międzynarodowych targach architektury i wyposażenia wnętrz.

 

Sławomir Rosolski

architekt, wykładowca

Jest właścicielem Autorskiej Pracowni Projektowej. Prowadzi działalność projektową i realizacyjną w szerokim zakresie inwestycyjnym od dużych tematów projektowych urbanistyczno–architektonicznych, poprzez architektoniczno–budowlane, wnętrza, na sztuce użytkowej kończąc. Równocześnie jest wykładowcą na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej, członkiem Polskiej Akademii Nauk, Komisji Urbanistyki i Planowania Przestrzennego O/PAN, członkiem Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów, członkiem komisji Międzynarodowych Targów Poznańskich ds. przyznawania Złotego Medalu. Firma prowadzona przez dr inż. arch. Sławomir Rosolskiego skupia wysokiej klasy architektów, specjalistów branżowych, jak również współpracuje z kadrą naukową polskich i zagranicznych uczelni oraz instytucji. W zakres działalności wchodzi również interdyscyplinarny konsulting projektowo–realizacyjny procesów inwestycyjnych. Postawiła sobie również za cel kreowanie i kształtowanie nowego poziomu estetyki budynku mieszkalnego w dbałości o jego proporcje i detal, wykończenie wnętrz oraz wzornictwo użytkowe. Wszystkie te założenia i dążenie do ich realizacji mają za zadanie tworzyć nową świadomość odbioru architektury.

 

Marta Siembab

jedyny polski senselier - niezależny ekspert zapachu

Założycielka Pracowni Senselier, gdzie prowadzi pionierskie warsztaty poświęcone kreowaniu wizerunku poprzez zapach.Jest niezależnym ekspertem przekazującym wszechstronną wiedzę związaną ze zmysłem węchu i zjawiskiem zapachu, wizerunku i PR. Szkoli profesjonalistów z branży perfumiarskiej, współpracuje z Nosami – twórcami perfum z globalnych marek (Dior, Sephora, Estee Lauder, L’Oreal, Procter and Gamble, Unilever), oferuje fachowe doradztwo dla biznesu. Działa jako ekspert festiwali modowych, prelegent konferencji poświęconych designowi, jest aktywną uczestniczką projektów artystycznych, a także prekursorką w dziedzinie wykorzystania zapachu w projektowaniu przestrzeni. Jest pionierem w projektowaniu przestrzeni z zapachem. We współpracy z Brandburg stworzyła pierwszy sens Branding warsztaty w Polsce. W zakres jej kompetencji wchodzą szkolenia, konsultacje, eventy, wyjazdy integracyjne, konferencje prasowe, wykłady i warsztaty związane z zapachem i zmysłem węchu edukacja, terapia, projektowanie produktów i usług. Angażuje się także w działania społeczne i akcje charytatywne.

 

Anna Sternbauer

projektantka

Od 2011 zatrudniona w dziale design Schattdecor AG. Odpowiada za rozwój kolekcji wzorów cyfrowych.
Studia na wydziale designu tekstylnego na uniwersytecie Derby w Anglii. W ramach studiów 9-miesięczna praktyka w centrali Schattdecor w Thansau.

 

Anna Wróblewska

szef konsultingu w Concordia Design

Design management konsultant z doświadczeniem m.in. w branżach wyposażenia wnętrz, odzieżowej, FMCG, IT. Uczestniczy w budowaniu strategii firm i zmian strukturalnych pod kątem zarządzania wzornictwem i tworzenia innowacji. Od 7 lat zajmuje się rozwojem i wdrażaniem nowych produktów i usług w oparciu o metodologię design thinking. Jest to metodologia pracy, która stawia człowieka w centrum zainteresowania. Daje prawo do popełniania błędów, czyli eksperymentowania. Pomaga szukać rozwiązań zaspakajających potrzeby Klienta oraz generujących niskie koszty. Jest procesem tworzenia nowych idei w zakresie rozwoju produktów, usług, komunikacji i strategii działania, dla którego liczy się rozwiązywanie problemów oraz „zdrowy rozsądek”.
Za stworzoną przez Annę Wróblewską strategię rozwoju, firma Meble Vox została wyróżniona w konkursie Design Management Europe Award 2009 jako jedyna firma z Europy Środkowo-Wschodniej. Produkty stworzone pod jej kierownictwem otrzymują prestiżowe nagrody w Polsce i za granicą będąc jednocześnie hitami sprzedażowymi. M.in. kolekcja mebli „Young Users by Vox” została uhonorowana nagrodą „Dobry Wzór” Instytutu Wzornictwa Przemysłowego jako najlepszy nowy produkt w Polsce w 2011r. Członek jury prestiżowych konkursów z zarządzania designem.
Autorka i kierownik merytoryczny pierwszych w Polsce studiów podyplomowych Design Management (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie). Wykładowca School of Form.

 

Anna Vonhausen

architekt, projektant

Architekt i Doktor Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Projektantka, dyrektor kreatywna i członek Zarządu firmy SITAG Formy Siedzenia.
Pomysłodawczyni kolekcji grafik użytkowych SITAG PREMIUM i projektantka foteli, które znalazły wielu odbiorców w Polsce i Szwajcarii. Zawsze w poszanowaniu technologii i ekonomii wprowadza na rynek produkty, które zyskują status premium. Fotel WOODI, za wykorzystanie tradycyjnego materiału w nowoczesnej formie otrzymał nagrodę RED DOT Design Award 2012. Autorka wielu publikacji z pogranicza architektury i designu.