partner i szef Concordia Design Consulting.
Jako konsultant Design Management uczestniczy w budowaniu strategii firm i zmian strukturalnych pod kątem zarządzania wzornictwem. Od 10 lat zajmuje się budowaniem strategii firm, strategii marek, rozwojem i wdrażaniem nowych produktów i usług w oparciu o metodologię design thinking oraz design drivrn innovation, m.in. w branży wyposażenia wnętrz, fashion, FMCG, IT. Wśród jej klientów są m.in. VOX, KRONOPOL, LEROY MERLIN, CLASSEN, Międzychód, SAGRA Technology, SITAG Formy Siedzenia, ALVO Medical, Tatrzański Park Narodowy, Ministerstwo Środowiska, AGORA - Gazeta Wyborcza, ENEA.
Produkty stworzone pod jej kierownictwem otrzymują prestiżowe nagrody w Polsce i za granicą, będąc jednocześnie hitami sprzedażowymi. M.in. kolekcja mebli „Young Users by Vox” została uhonorowana nagrodą „Dobry Wzór” Instytutu Wzornictwa Przemysłowego jako najlepszy nowy produkt w Polsce w 2011 r. Za stworzoną przez Annę Wróblewską strategię rozwoju, firma Meble Vox została wyróżniona w konkursie Design Management Europe Award 2009 jako jedyna firma z Europy Środkowo-Wschodniej.
Autorka i kierownik merytoryczny pierwszych w Polsce studiów podyplomowych Design Management (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie). Konsultant w największym w Polsce projekcie dla Firm Rodzinnych. Coach ACC - ICF.
Członek jury prestiżowych konkursów z zarządzania designem.
radca prawny
Radca prawny wpisany na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Specjalizuje się w prawie nieruchomości, prawie rodzinnym i prawie pracy, prawie handlowym i upadłościowym. Posiada kilkuletnie doświadczenie w obsłudze spółek, firm budowlanych i architektonicznych, wspólnot mieszkaniowych, zarządców nieruchomości i spółdzielni mieszkaniowych.
Absolwentka Wydziału Prawa oraz studiów podyplomowych na kierunku Restrukturyzacja, Sanacja i Upadłość.
doradca handlowy w firmie Cermag
Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na specjalności Kształtowanie Terenów Zieleni. Od dwóch lat związana z firmą Cermag. Do niedawna zajmowała się kompleksową obsługą klienta detalicznego w zakresie doradztwa oraz sprzedaży. Obecnie w swojej pracy koordynuje współpracę z architektami krajobrazu oraz skupia się na tematyce tarasów, a ściślej na możliwościach zastosowania w projektach pogrubionych płytek gresowych oraz systemu podłóg podnoszonych.
architekt
Architekt po Politechnice Poznańskiej i projektant mebli po Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W swojej pracy łączy te dwie dziedziny projektowania. Pasjonuje się designem. Od lat śledzi najnowsze trendy w dziedzinie architektury i projektowania wnętrz. Od 2011 roku współpracuje z firmą POZ BRUK tworząc projekty i aranżacje z wykorzystaniem betonu.
historyk sztuki
Historyk sztuki zajmujący się historią designu i architektury wnętrz oraz trendami w projektowaniu. Wykładowca w szkole wzornictwa School of Form, w WSNHiD i SWPS w Poznaniu i Warszawie. Autorka rubryki Wzornik w Magazynie Starego Browaru BR&, w której pisze o tym, jak i po co projektujemy świat wokół nas.
Prowadzi wykłady, warsztaty i szkolenia dotyczące wnętrz i wzornictwa. Współpracowała z firmami: Balma, Noti, Vox Meble, Dekoma, H&M Home, Max Kuchnie Właścicielka biura projektowego Briks Architekci.
Publikacje: http://briks.com.pl/o-firmie/publikacje/
menadżer sprzedaży
Menadżer sprzedaży z wieloletnim doświadczeniem handlowym. Od 2 lat związany z firmą Vox, gdzie odpowiada za produkty elewacyjne, wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w rynek, sprzedaż oraz szkolenia dla wykonawców. Silna osobowość, nastawienie na cel w połączeniu z łatwością nawiązywania kontaktu to jego klucz do sukcesu.
ekspert e-marketingu
ekspert z wieloletnim doświadczeniem biznesowym w dziedzinie e-marketingu. Dla wielu sklepów internetowych zarządza bazami klientów oraz tworzy systemy komunikacji z klientami z wykorzystaniem newsletterów. W Vox jest odpowiedzialny za kompleksowe działania w internecie promujące innowacyjne produkty. Członek zespołu zdobywców nagrody za na ogólnopolskim festiwalu reklamy Złote Orły 2011 (wprowadzenie produktu na rynek w dużej mierze z wykorzystaniem social media).
W Fundacji Serdecznik odpowiada za pozyskiwanie środków i nawiązywanie kontaktów z Partnerami. Zajmuje się również koordynacją wybranych projektów. Interesują ją przede wszystkim projekty realizowane w przestrzeni publicznej, działania adresowane do grup zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz inicjatywy nastawione na rozbudzenie potencjału w środowiskach lokalnych. Lubi spontaniczność podczas działań edukacyjnych natomiast przy realizacji projektów wszystko powinno tykać jak w szwajcarskim zegarku.
historyk sztuki, stylistka wnętrz, projektantka tekstyliów
Na co dzień współpracuje z firmą VOX, gdzie zajmuje się wyznaczaniem standardów ekspozycji w sieci salonów meblowych, do kolekcji meblowych VOX dobiera artykuły dekoracyjne i tekstylia. Bierze udział w procesach projektowych czuwając nad estetyczną stroną konceptów w ramach Grupy Kapitalowej VOX.
Jednym z jej nurtów działania jest personalizacja produktów. Pokazuje ją jako istotny trend rozwojowy w szeroko pojętym przemyśle, poprzez fashion, produkty osobiste i ekskluzywne auta. Wiele dzieje się w tej dziedzinie, zarówno jeśli chodzi o produkty high life, jak i masową produkcję dla sieci. To najbardziej demokratyczny trend ze wszystkich, dający każdemu, na miarę jego możliwości, prawo do personalizowania i indywidualizowania swoich rzeczy. Temu trendowi ulega VOX z personalizowanymi meblami i drzwiami, których każdy używa na swój sposób.
rzecznik patentowy, dr nauk prawnych, ekonomista, trener biznesu
Adiunkt w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Wspólnik Logoprotect Kancelaria Rzeczników Patentowych s.c. Odbyła dwie aplikacje prawnicze: komorniczą i rzecznikowską. Ukończyła studia doktoranckie z prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Autorka rozprawy doktorskiej z zakresu prawa autorskiego.
Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie ochrony własności intelektualnej. Specjalizuje się w uzyskiwaniu praw ochronnych na znaki towarowe, wzory przemysłowe, a także w ocenie ich zdolności rejestrowej, w prowadzeniu procedury zgłoszeniowej w kraju i za granicą, w prowadzeniu postępowań związanych z unieważnianiem i wygaszaniem praw, w dochodzeniu i egzekwowania roszczeń z tytułu naruszenia praw wyłącznych. Sporządza opinie prawne i umowy, prowadzi negocjacje, reprezentuje klientów w sporach dotyczących praw własności intelektualnej. Zajmuje się także prawem autorskim i zwalczaniem nieuczciwej konkurencji. Doradza w zakresie opracowania i wdrażania strategii zarządzania kapitałem intelektualnym.
Jest autorką szkoleń i publikacji z zakresu ochrony własności intelektualnej i zarządzania wiedzą, w których wykorzystuje znajomość andragogiki i psychologii, stosując metody aktywizujące proces zdobywania wiedzy. Uczy prawa praktycznie, skutecznie, a przede wszystkim przyjemnie.
jedyny polski senselier – niezależny ekspert zapachu
Założycielka Pracowni Senselier, gdzie prowadzi pionierskie warsztaty poświęcone kreowaniu wizerunku poprzez zapach.Jest niezależnym ekspertem przekazującym wszechstronną wiedzę związaną ze zmysłem węchu i zjawiskiem zapachu, wizerunku i PR. Szkoli profesjonalistów z branży perfumiarskiej, współpracuje z Nosami – twórcami perfum z globalnych marek (Dior, Sephora, Estee Lauder, L’Oreal, Procter and Gamble, Unilever), oferuje fachowe doradztwo dla biznesu. Działa jako ekspert festiwali modowych, prelegent konferencji poświęconych designowi, jest aktywną uczestniczką projektów artystycznych, a także prekursorką w dziedzinie wykorzystania zapachu w projektowaniu przestrzeni. Jest pionierem w projektowaniu przestrzeni z zapachem. We współpracy z Brandburg stworzyła pierwszy sens Branding warsztaty w Polsce. W zakres jej kompetencji wchodzą szkolenia, konsultacje, eventy, wyjazdy integracyjne, konferencje prasowe, wykłady i warsztaty związane z zapachem i zmysłem węchu edukacja, terapia, projektowanie produktów i usług. Angażuje się także w działania społeczne i akcje charytatywne.
projektantka
Od 2011 zatrudniona w dziale design Schattdecor AG. Odpowiada za rozwój kolekcji wzorów cyfrowych.
Studia na wydziale designu tekstylnego na uniwersytecie Derby w Anglii. W ramach studiów 9-miesięczna praktyka w centrali Schattdecor w Thansau.
architekt, projektant
Architekt i Doktor Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Projektantka, dyrektor kreatywna i członek Zarządu firmy SITAG Formy Siedzenia.
Pomysłodawczyni kolekcji grafik użytkowych SITAG PREMIUM i projektantka foteli, które znalazły wielu odbiorców w Polsce i Szwajcarii. Zawsze w poszanowaniu technologii i ekonomii wprowadza na rynek produkty, które zyskują status premium. Fotel WOODI, za wykorzystanie tradycyjnego materiału w nowoczesnej formie otrzymał nagrodę RED DOT Design Award 2012. Autorka wielu publikacji z pogranicza architektury i designu.
specjalistka od zarządzaniu kompetencjami, ekspert i doradca kadry menedżerskiej
Szefowa Wielkopolskiego Działu Narodowego Forum Doradztwa Kariery. Doradca kariery i bilansowania kompetencji m.in. dla kadry menedżerskiej MŚP. Ekspert w polsko-francuskim pilotażowym programie, w którym zajęła się problematyką „Od bilansu kompetencji do zarządzania kompetencjami”. Praktykowała i pracowała w firmach japońskich, skandynawskich i polskich. Konsultantka i trenerka biznesu od 1992 roku. Wykładowca praktyk m.in. w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Obecnie pracuje nad wdrożeniem autorskiego programu modelu diagnozy (Development Center) i rozwijania umiejętności absolwentów studiów nauk inżynieryjnych oraz przygotowania kobiet inżynierów, którego celem jest zwiększenie ich adaptacji społecznej i kreatywności w życiu przedsiębiorstwa.
Zrealizowała wiele warsztatów dla kadry menedżerskiej i właścicieli MŚP oraz opracowała materiały do kursów e-learningowych i programów samorozwoju. Gorąca zwolenniczka projektowania zmian w organizacji pracy i kariery w oparciu o bezpośrednie angażowanie pracowników w sesjach problemowych i dyskusjach strategicznych. Pracowała z kadrą takich korporacji jak: Bayer, BBbrown Aesculap Chifa, Uponor, Telekomunikacja Polska, Hochtief, Foster Wheeler Energy, Adidas, Tesco. Kulczyk Tradex (VW i Audi) oraz firm rodzinnych wdrażających instrumenty zarządzania zasobami ludzkimi.
Absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Studia doktoranckie w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, Wydział Ekonomiczny, posiada dyplom MBA HR.
Prywatnie wspiera projekty artystyczne uwrażliwiające na sztukę, dążące do włączenia ludzi z dysfunkcjami w przeżycia artystyczne – w roku 2013 projekt „5 zmysłów. E-Motion”, w 2014 teatr mimów.
doradca w budowaniu relacji biznesowych, coachingu, mentoringu, design menagementu, trener, kulturoznawca i semiotyk
Właścicielka firmy Art Line Consulting specjalizującej się w doradztwie, budowaniu relacji biznesowych, coachingu, mentoringu, design menagement. Pracownik naukowo-dydaktyczny i prorektor w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Trener, kulturoznawca i semiotyk, prowadzi badania poświęcone kulturze współczesnej, zajmuje się zagadnieniami związanymi z funkcją autorytetu, wizerunku, reklamą, PR, tworzeniem tożsamości wizualnej firmy, mediami, komunikacją społeczną.
Organizowała konferencje i seminaria z komunikacji społecznej, autorytetu, wizerunku, mediów, prawa autorskiego i ochrony dóbr intelektualnych, promocji w nauce. Zrealizowała wiele warsztatów dla kadry menedżerskiej oraz grup zawodowych pracujących w sektorze publicznym oraz prywatnym. Szkolenia oparte były o case study i zagadnienia z tworzenia wizerunku, tożsamości, budowania i utrzymania autorytetu, działań promocyjnych, komunikacji w zakresie mediów. Obecnie zajmuje się badaniami jakości polskiego szkolnictwa wyższego w Europejskiej Przestrzeni Badawczej. Autorka publikacji z dialogiki autorytetu, roli wizerunku, uwarunkowań kulturowych w biznesie, PR, relacyjności w biznesie, wykorzystania wiedzy i kompetencji w praktyce.
Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, doktorat na UAM w Zakładzie Semiotyki Kultury w Instytucie Kulturoznawstwa na Wydziale Nauk Społecznych. Liczne staże zagraniczne w Europie, USA, Azji i na Bliskim Wschodzie.
Wspiera projekty artystyczne młodych polskich twórców oraz charytatywne konkursy młodych polskich projektantów (Heart Fashion). Interesuje się estetyką, architekturą, designem, literaturą.
artysta i projektant
Właściciel Brandburg creative studio. Autor projektów innowacyjnych marki, w swojej pracy łączy myślenie strategiczne (Service Design) z grafiką. Aktywnie uczestniczy w promowaniu polskiego wzornictwa, sztuki i wydarzeń społecznych, pomaga w uruchamianiu inicjatyw twórczych pomysłów i dzielenie nimi przez innowacyjne marki. Jako projektant Maciej Kawecki jest jednym z liderów aktualnych trendów związanych z emocjami i zmysłami. Współautor pierwszego zmysłowych warsztatów brandingu w Polsce.
menadżer sprzedaży
Od 20 lat związany z branżą wyposażenia wnętrz. Udziałowiec w firmie Polflor sp. z o.o., która jest przedstawicielem na rynku polskim wybranych fabryk z całego świata. Posiada duże doświadczenie produktowe oraz menadżerskie w zakresie posadzek obiektowych. Od ponad 12 lat prowadzi projekt związany ze współpraca z architektami. Organizuje wydarzenia dla architektów, bezpośrednio współpracuje z ponad 50 ważniejszymi pracowniami architektonicznymi w kraju. Regularnie uczestniczy w międzynarodowych targach architektury i wyposażenia wnętrz.
projektantka
Od trzech lat związana z Marmorin Design Studio jako główny projektant i kierownik działu wdrożeń. Na swoim koncie posiada wiele wdrożonych projektów w zakresie wyposażenia łazienki, cieszących się dużym zainteresowaniem na świecie. Wcześniej tworzyła dział projektowy w firmie Home Improvement Bureau HIB UK. Autorka projektu Bajkowóz mobilnej biblioteki szpitalnej.
Studiowała na wydziale wzornictwa na ASP Gdańsk, Absolwent kierunku Produkt and Furniture Design na De Montfort University UK.
Interesuje się niekonwencjonalnymi metodami reklamy i sprzedaży produktu.
mgr inż. arch. Cezary Czemplik
architekt
Koordynator i pomysłodawca projektu w ramach Wydziału Architektury PP, wiceprezes Stowarzyszenia Wędrowni Architekci. W ostatnich latach animator działań edukacji przestrzennej m.in. Międzymoście 20092013, zajęć pilotażowych opartych o program IARP „Kształtowanie Przestrzeni”.
Zwodowo zainteresowany poszukiwaniem naturalnych powiązań pomiędzy wszelkimi aspektami działań przestrzennych: od budownictwa tradycyjnego do pasywnego.