Nowe oblicze stołu jadalnianego wg Zeinie Sleiman.

Sunbrella®, jako członek jury pierwszej edycji konkursu, zainicjowanego przez czasopismo Intramuros i szkołę Camondo w Paryżu, towarzyszyła młodej absolwentce Zeinie Sleiman w realizacji jej projektu stworzonego na zakończenie studiów, zatytułowanego „poza tym, co widać”.

Badając i obserwując praktyki i zwyczaje domowników, ta młoda projektantka na nowo zinterpretowała formę i funkcję jadalnianego stołu. Bez naruszania wyjściowego

przeznaczenia, wykreowała na nowo jego dolną część, widzianą głównie przez dzieci. Wkomponowała materiały w nogi i części wewnętrzne stołu, aby nadać izolację dźwiękową i efekt kokonu w duchu domku do zabaw dla dzieci.

„Uważam za istotne, aby przemysłowcy z uwagą przyglądali się projektom studentów, a studenci mogli skonfrontować niektóre ze swoich projektów z producentami, a dokładniej z ich wiedzą praktyczną. Te doświadczenia są zawsze bardzo cenne.”Christophe Catteau, kierownik działu designu marki Sunbrella®

Tkanina Savane Midnight marki Sunbrella®, charakteryzująca się ciekawym splotem, imitującym pokrycie emalią. Została wykorzystana w celu podkreślenia arkadowej konstrukcji stołu, zapewniając mu równocześnie ochronę dzięki cechom charakterystycznym dla tkanin Sunbrella® (łatwość czyszczenia, wytrzymałość i trwałość). Materiał ten subtelnie współgra z kolorem dębu i nakryć, tworząc nowoczesną i minimalistyczną estetykę.

 ”Kontrast pomiędzy dołem i blatem stołu stworzony przez tkaninę Sunbrella® uwidocznił ideę i intencję mojego projektu.” Zeina Sleiman, absolwentka szkoły Camondo.

Markę Sunbrella® oczarowała kreatywność Zeiny Sleiman i jej podejście, które w wielu aspektach jest tożsame z wyznawaną przez markę filozofią, polegającą na poszukiwaniu zadowolenia, komfortu oraz poprawy jakości życia codziennego. W ten sposób, dzięki wsparciu marki Sunbrella®, młoda absolwentka mogła zrealizować swój pierwszy prototyp i ma nadzieję na dalsze rozwijanie tego projektu we współpracy z marką meblarską.